sobota, 6 kwietnia 2013

Zapowiedzi Kwietnia


Oto zestawienie książek, które zwróciły moją uwagę i będą miały premierę jeszcze w tym miesiącu:

Carla Montero „Szmaragdowa tablica”
Wydawnictwo: Rebis
Data premiery: 16 kwietnia

Bestseller w Hiszpanii – 100 000 sprzedanych egzemplarzy.
Madryt, początek XXI wieku. Ana pracuje w Muzeum Prado, prowadzi spokojne życie u boku Konrada, bogatego niemieckiego kolekcjonera dzieł sztuki, aż do chwili, gdy pewien list napisany podczas drugiej wojny światowej naprowadza go na ślad tajemniczego obrazu Astrolog przypisywanego Giorgionemu, malarzowi epoki renesansu. Skuszony wielką wartością tego dzieła, Konrad przekonuje Anę, żeby zajęła się jego poszukiwaniem. Mimo piętrzących się trudności Ana odkrywa nie tylko zawiłe losy rodziny, która od pokoleń strzeże Astrologa, ale i niezwykłą prawdę, która całkowicie zmienia jej życie.
Paryż podczas niemieckiej okupacji. Major SS Georg von Bergheim, żołnierz elity i bohater wojenny, dostaje rozkaz: ma odnaleźć obraz Giorgionego znany jako Astrolog. Hitler jest przekonany, że dzieło kryje wielki sekret – kto go odkryje, będzie rządził światem. Poszukiwania prowadzą majora do Sarah Bauer, francuskiej Żydówki. Rozpoczyna się niebezpieczna gra, której konsekwencje będą zaskakujące dla nich obojga.
"Szmaragdowa tablica" to nie tylko napisana z rozmachem historia o poszukiwaniu zagadkowego dzieła sztuki, ale i niezwykła opowieść o zakazanej miłości, która zdarzyła się wbrew wszelkim przeciwnościom.

  
Marta Kijańska „(Nie)winna”
Wydawnictwo: Melanż
Data premiery: 17 kwietnia

(Nie)winna jest powieścią o miłości trzydziestotrzylatki.
Miłości do szaleństwa, do skowytu, do spazmów, do gryzienia palców. 
To jedna rzeczywistość. Druga rzeczywistość to jej dom: bezpieczny i ciepły, a w nim kochający mąż. Którego również kocha. Te dwie rzeczywistości zderzają się z codziennością tego, dla którego oszalała i chce rzucić wszystko. Chociaż nie wie, czy chce. Jest rozdarta, „zatraca” się w uczuciu, popada ze stanów euforycznych w depresyjne, wręcz samobójcze. Oferuje i daje wszystko.
A co on? Czy on również? Jak on na to patrzy?
Historia przedstawiona jest z punktu widzenia kobiety i mężczyzny, których ta opowieść dotyczy. Zakochują się w sobie, choć są szczęśliwi w stałych związkach. Ich romans jest niezwyczajny; on bowiem fascynuje ją nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim „intelektualnie”. A wszystko przecież bierze się z głowy; największe szczęście i największa rozpacz…


Andromeda Romano – Lax „Noc w Piemoncie”
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data premiery: 17 kwietnia

Jest rok 1938. Młody niemiecki kurator sztuki, Ernst Vogler, na polecenie najwyższych władz III Rzeszy i samego Führera przewozi z Rzymu do Monachium antyczną rzeźbę — słynnego Dyskobola. Podróż ta jednak pełna jest nieprzewidzianych wydarzeń, które sprawią, że główny bohater odnajdzie w małym piemonckim miasteczku największą, choć tragiczną, 
miłość swojego życia.
Noc w Piemoncie, długo oczekiwana powieść autorki bestsellerowego „Hiszpańskiego smyczka”, to kolejna książka Andromedy Romano-Lax, w której osobiste dramaty wrażliwej jednostki ukazane są z epickim rozmachem na tle burzliwej historii XX-wiecznej Europy
.


David Hewson "Dochodzenie"
Wydawnictwo: Marginesy
Data premiery: 17 kwietnia

Powieść, która „wsysa” czytelnika od pierwszej do ostatniej strony napisana na podstawie scenariusza najlepszej produkcji kryminalnej ostatnich lat!
Dochodzenie to rewelacyjna powieść sensacyjna oparta na serialu „The Killing”. Autorką scenariusza i producentką amerykańskiego serialu jest Veena Sud – twórczyni „Dowodów zbrodni". „Dochodzenie” to amerykańska wersja duńskiego serialu o tym samym tytule („Forbrydelsen").
Powieść powraca formą do klasycznego kryminału, w którym czytelnicy podążają tropem razem z detektywami odkrywając z czasem kolejne fakty powiązane ze śledztwem. Morderstwo młodej dziewczyny z kochającego i szczęśliwego domu wstrząsa nie tylko rodziną i przyjaciółmi ofiary. Kto i dlaczego mógłby chcieć zamordować uroczą, niewinną i wspaniałą Sarę? Coraz więcej wątków, coraz więcej podejrzanych, zacieśnia i jednocześnie rozrasta się krąg osób, którym pomimo wszelkich pozorów mogłoby zależeć na morderstwie dziewczyny. Kiedy tylko wydaje się, że jesteśmy bliżej rozwiązania zagadki następuje zwrot akcji i znów niczego nie jesteśmy pewni. Mgliste, niejasne wskazówki, kłamstwa i stłumione emocje to klimat książki i tego skomplikowanego śledztwa. Z czasem wszystko, co powiązane jest w jakikolwiek sposób z morderstwem przypomina ogromny, skomplikowany spisek. Nic nie dzieje się przypadkiem. Każdy ukrywa sekret. I niczego, absolutnie niczego nie jesteśmy pewni do końca, do ostatniej strony. Co więcej, nie jesteśmy w stanie uwierzyć, że prawda okaże się tak przerażająca…

Candace Camp „Fałszywa guwernantka”
Wydawnictwo: Mira
Data premiery: 19 kwietnia

Panna Megan Mulcahey otrzymuje tragiczną wiadomość: jej brat został zamordowany podczas wyprawy przyrodniczej nad Amazonkę. Uczestnik ekspedycji podejrzewa o zabójstwo lorda Morelanda, który jednak pozostaje na wolności. Megan postanawia więc sama zdemaskować sprawcę i znaleźć niezbite dowody jego winy. W tym celu jedzie do Londynu i zostaje guwernantką w rezydencji Morelandów. Szybko odkrywa szokujące tajemnice…
 

 
Lorena Martin D. „Dom tajemnic”
Wydawnictwo: Bukowy las
Data premiery: 19 kwietnia

Babciny kuferek z rodzinnymi sekretami skłania Amadę, młodą amerykankę meksykańskiego pochodzenia, by na własną rękę poszukać odpowiedzi, których nie może – lub nie chce – udzielić jej nikt z najbliższych.
Niespodziewanie dla siebie wyrusza w podróż – dosłowną i mentalną – w poszukiwaniu kobiety, która nieodwracalnie wpłynęła na losy jej rodziny. Niewiarygodna historia, którą odkrywa, zaczyna się w Meksyku lat dwudziestych i trzydziestych, przenosi do Hiszpanii pogrążonej w wojnie domowej, by wreszcie dotrzeć do żydowskiej Warszawy otoczonej murami getta.
Dom tajemnic to opowieść o zagmatwanych relacjach rodzinnych i miłosnych, stawiająca prowokacyjne pytania o winę i odpowiedzialność. Oddając głos milczącym od lat kobietom, łączy w sobie najlepsze cechy historycznej powieści obyczajowej i thrillera psychologicznego.

8 komentarzy:

 1. Ulala, szykują się dobre historie! Nie mogę się doczekać!:)

  OdpowiedzUsuń
 2. To ja czekam z niecieeerpliwością "Szmaragdową tablicę", "Noc w Piemoncie" i "Dom tajemnic". Aj, nie mogę się doczekać ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnie jak ja :) Coś mi się wydaje, że znowu sporo wydam w tym miesiącu na książki :)

   Usuń
 3. Myślę, że „Szmaragdowa tablica” to coś dla mnie. Dziękuję za informację o tej książce, dopisuję ją do mojej listy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A wiesz, że mnie też najbardziej przyciąga właśnie ta książka? :) Zatem czekamy...

   Usuń
 4. Szmaragdową tablicę mam w jutrzejszych planach. Tylko zamawiając nie miałam pojęcia, że pozycja to tak obszerna. Ale dam radę, lubię cegiełki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale super! :) Czekam z niecierpliwością na Twoją recenzję :) Ha, ha, to nieźle, też nie wiedziałam, że ta książka należy do kategorii cegiełek :)

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)
Dziękuję :)