wtorek, 16 września 2014

Premiery Września cz. II

Jak ten czas szybko mija... 
Przed chwilą zachwycałam się premierami, która ukazały się na rynku wydawniczym na początku miesiąca, a tu już następne nowości pojawiają się na półkach. Może coś Was zainteresuje. 

Małgorzata Warda 
"Miasto z lodu"
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data premiery: 11 września

Agata ma trzynaście lat i prawie nie zna Teresy, swojej matki, kiedy ta zabiera ją w podróż po Polsce. Osiedlają się w niedużym górskim mieście, gdzie próbują na nowo nawiązać więź. Piękna, samotna kobieta, od pierwszej chwili wzbudza ogromne zainteresowanie mężczyzn, wolnych i żonatych. Dwie „obce” szybko stają się głównym tematem plotek. W miarę upływu czasu niechęć, a nawet wrogość ludzi z miasteczka rośnie. 
Pewnego ranka Agata zostaje znaleziona w górach, w stanie krytycznym. Nie wiadomo, co się dziewczynce stało. Lekarze walczą o jej życie, policja i dziennikarze rozpoczynają dochodzenie. Z każdą chwilą objawiają się nieznane oblicza bohaterów dramatu: matki, dyrektorki szkoły, koleżanek, mieszkańców miasteczka. Nowego znaczenia nabierają słowa „odpowiedzialność” i „manipulacja”. Niemym świadkiem wydarzeń jest pogrążona w śpiączce, nieprzytomna Agata.


K.A. Tucker 
"Jedno małe kłamstwo"
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 17 września

Livie zawsze chciała być perfekcyjna. Ale dopiero błędy, które popełniła, pokazały jej kim naprawdę jest. Livie zawsze była tą bardziej zrównoważoną z sióstr Cleary. Poradziła sobie z tragiczną śmiercią rodziców. Jednak pod zewnętrzną powłoką twardej i silnej młodej kobiety, kryje się mała dziewczynka, uczepiona ostatnich słów ojca: „Spraw, bym był dumny”. Obiecała, że się postara. Przez ostatnie siedem lat każda decyzja, słowo i czyn przybliża ją do wytyczonego celu. Livie trafia do Princeton z życiową misją: uczęszczać na zajęcia, zdać na medycynę i poznać dobrego, porządnego faceta, za którego pewnego dnia wyjdzie za mąż. Nie planuje jednak: galeretkowych shotów, sympatycznej współlokatorki-imprezowiczki, której nie potrafi odmówić i Ashtona - przystojnego kapitana uczelnianej osady wioślarskiej. Jego zdecydowanie NIE planuje. Ashton jest aroganckim dupkiem, który rozpala zwykle uśpiony temperament Livie, ponadto uosabia wszystkie cechy, których dziewczyna pragnie u faceta uniknąć. Co gorsza, jest przyjacielem i współlokatorem Connora, który, jak się akurat składa, idealnie spełnia wymagania Livie. Dlaczego więc dziewczyna cały czas wraca myślami do Ashtona?Czy obowiązkowa i przykładna dotąd Livie zostanie zmuszona, by zrezygnować z ostatniej obietnicy, jaką złożyła ojcu? A wraz z nią z jedynej drogi życiowej, którą zna?

Bernard Minier
"Nie gaś światła"
Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis
Data premiery: 23 września

Bernard Minier powraca z thrillerem o manipulacji i osaczeniu, w którym gra na najintymniejszych koszmarach, fobiach i obsesjach nie tylko swoich bohaterów, lecz także czytelników.
W wigilijny wieczór Christine Steinmayer, znana dziennikarka radiowa, wybiera się na pierwsze spotkanie z rodzicami narzeczonego. Przed wyjazdem znajduje w swojej skrzynce na listy osobliwą przesyłkę. Jest to anonim, w którym ktoś informuje ją, że zamierza popełnić samobójstwo. Pomyłka? Niewczesny żart? Wokół kobiety zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Ktoś próbuje ją zaszczuć, odizolować od otoczenia, doprowadzić do obłędu. W tym samym czasie komendant Martin Servaz, znany nam już doskonale z poprzednich powieści, który po traumatycznych przejściach przebywa w ośrodku dla policjantów w depresji, także otrzymuje niezwykłą przesyłkę: magnetyczny klucz do hotelowego pokoju i bilecik z datą i godziną spotkania. Perspektywa nowego śledztwa wyrywa policjanta z letargu. Czy coś łączy te dwa wątki?    

Sue Monk Kidd
"Czarne skrzydła"
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data premiery: 24 września            

Nowa książka autorki światowego hitu Sekretne życie pszczół. Numer 1 na liście bestsellerów New York Timesa!
Sarah Grimké jest środkową córką sędziego sądu najwyższego Karoliny Południowej, plantatora zaliczanego do elity Charlestone. Matka nazywa ją odmienną, ojciec twierdzi, że jest wyjątkowa. Na swoje 11 urodziny dostaje niecodzienny prezent – wyciągniętą z czworaków i obwiązaną lawendowymi wstążkami czarnoskórą Hetty, zwaną Szelmą. Sarah nie chce „takiego prezentu”, czuje, że drugiego człowieka nie można posiadać... To dopiero początek jej problemów. Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, wspaniała powieść, która prowadzi nas w głąb do korzeni stanów południowych Ameryki, ukazując świat szokujących kontrastów, gdzie piękno współistnieje z brzydotą, a prawość towarzyszy na co dzień okrucieństwu. To nowe spojrzenie na problem niewolnictwa, niezwykła pochwała siły przyjaźni i siostrzanej miłości, wbrew wszelkim przeciwnościom losu, świadectwo walki o wolność i prawo do głosu. Prawa do książki sprzedano dotychczas do kilkunastu krajów, a nad ekranizacją „Czarnych skrzydeł” pracuje już firma producencka Ophry Winfrey - Harpo Films.





Katarzyna Pisarzewska
"Zmowa milczenia"
Wydawnictwo: Znak 
Data premiery: 24 września  

Każdy nosi w sobie jakiś sekret. Niektóre są jednak mroczniejsze od innych. Gosztowo to mała miejscowość, w której spokojne życie mieszkańców toczy się w sennym rytmie codziennych rytuałów. Szkoła, praca, wizyta w miejscowym supermarkecie, niedzielna wyprawa do kościoła. Młodzi marzą tylko o wyjeździe, starsi trwają w życiowym letargu. Kiedy jednak w zagadkowych okolicznościach zginie młody chłopak, poruszeni tym faktem mieszkańcy powoli zaczną ujawniać swoje zupełnie inne, nieznane oblicze... Sierżant Maria Gajda, by rozwiązać sprawę, będzie musiała zmierzyć się z demonami, drzemiącymi za sielankową fasadą prowincjonalnej społeczności. Nie mniejszym wyzwaniem będzie dla niej poradzenie sobie z prywatnymi problemami. Kontakt z toksyczną matką komplikuje dodatkowo jej i tak już niełatwe relacje z mężczyznami. Gęsta atmosfera najnowszej książki Katarzyny Pisarzewskiej, łączącej wciągający kryminał z opowieścią obyczajową, przywodzi na myśl tę znaną ze skandynawskich kryminałów. Tutaj też nic nie jest takie, jakim wydaje się na początku.

Marta Zaborowska
"Rajskie ptaki"
Wydawnictwo: Czarna Owca 
Data premiery: 24 września 

Parna czerwcowa noc. W odrestaurowanym dworku miejscowych notabli odbywają się długo oczekiwane zaręczyny ich syna Eryka z piękną, lecz osieroconą dziewczyną. Dom tonie w kwiatach, a szampan leje się strumieniami. Uroczystość zostaje przerwana tuż po północy. Narzeczona znika z posiadłości w tajemniczych okolicznościach. Na miejsce zostaje wezwana policyjna detektyw Julia Krawiec, której asystuje nowa ekscentryczna podopieczna, Michalina Bodnar. Początkowe podejrzenia policji, że narzeczona Eryka rozmyśliła się i w kontrowersyjny sposób zrezygnowała ze zbliżającego się ślubu, zostają szybko zweryfikowane. W miasteczku dochodzi bowiem do kolejnych incydentów, które Julia musi powiązać ze sprawą zaginionej dziewczyny. Tymczasem atmosfera w bogatym domu Kornatowskich staje się coraz bardziej napięta. Rodzina, której celem do tej pory było utrzymywanie wzorowego wizerunku, okazuje się daleka od ideału...

Agnieszka Walczak-Chojecka
"Gdy zakwitną poziomki"
Wydawnictwo: Filia 
Data premiery: 24 września 

Opowieść o kobiecie, która pragnie zbyt mocno. Karolina ma 38 lat i pragnienia, przed którymi nie da się uciec. Chce miłości, namiętności i przede wszystkim dziecka. Filip, też chciałby czegoś od życia, tylko czy ich marzenia są wspólne?I jest jeszcze ten drugi, który zawsze był dla niej tajemnicą, przystojny pół Serb pół Chorwat, czarnooki Milan. Może to właśnie on jest jej przeznaczony? Czy stary dom w malowniczym Cavtacie pomoże Karolinie podjąć właściwe decyzje? I czy na pewno wszystko jest takie, jakim nam się zdaje?Wśród warszawskich kamienic, w prestiżowym studiu graficznym, w Kazimierzu nad Wisłą i w cudownej, gorącej Chorwacji bohaterka szuka spełnienia, bo jeśli tylko zakwitną poziomki...

Katarzyna Michalak
"Kawiarenka pod Różą"
Wydawnictwo: Filia 
Data premiery: 24 września 

Piękna historia osadzona w małym miasteczku, wśród sosnowych lasów, w uroczej cukierence. Opowieść o pamięci, która czyni nas tym, kim jesteśmy. I o tym, kim możemy się stać, jeśli tylko chcemy. Okraszona przepisami na wszelkiego rodzaju słodkości: babeczki, ciasta, torty, krówki, pralinki, ptasie mleczka i domowe kokosanki. „Kawiarenka pod różą” to pierwsza część poruszającej historii Amelii, pięknej dziewczyny, która utraciła pamięć i na nowo musi dowiedzieć się kim jest.


Robert Galbraith
"Jedwabnik"
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie 
Data premiery: 24 września 

Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strike’owi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine’a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona. Pisarz właśnie ukończył rękopis będący jadowitym portretem niemal wszystkich jego znajomych. Gdyby książka została opublikowana, zrujnowałaby niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu autora. A kiedy ten zostaje odnaleziony – brutalnie zamordowany w dziwacznych okolicznościach – rozpoczyna się wyścig z czasem, by zrozumieć motyw bezwzględnego zabójcy, zabójcy, jakiego Strike do tej pory nie spotkał…

Tove Alsterdal
"Grobowiec z ciszy"
Wydawnictwo: Akurat 
Data premiery: 24 września

Wciągający kryminał połączony z morczną sagą rodzinną.
Katrine, mieszkająca w Londynie dziennikarka szwedzkiego radia, wraca po latach do Sztokholmu, żeby zająć się starą matką chorą na alzheimera. Okazuje się, że matka jest właścicielką domu we wsi za kołem polarnym, za który firma maklerska oferuje niezrozumiale wysoką kwotę. Katrine jedzie na północ, by szukać własnych korzeni. Poszukiwania prowadzą ją do rosyjskiej Karelii i archiwów w Pietrozawodsku, gdzie dociera do ukrywanych przez wiele lat dokumentów, w końcu do Petersburga. Wszystko wskazuje na to, że jej rodzina od dziesięcioleci ukrywa mroczną tajemnicę. Pojawienie się Katrine budzi uśpione demony; we wsi dochodzi do brutalnego zabójstwa a niemal równocześnie w Petersburgu ginie jeden z mafijnych bossów. Szybko okazuje się, że te wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane, a Katrine zostaje wplątana w rozgrywkę, w której stawką jest także jej życie.

Mariusz Zielke
"Twardzielka"
Wydawnictwo: Akurat 
Data premiery: 24 września

Pierwszy kryminał o polskim show-businessie. Mocna historia o zepsuciu i zbrodni w świecie pełnym kłamstw. Sześć dziewczyn: pięć trupów, jedna zaginiona. Ktoś brutalnie morduje piękne modelki. Ściągnięta ze szpitala psychiatrycznego agentka o specyficznej urodzie i poszarpanym życiorysie musi wyjaśnić tajemnicę, mierząc się także z własną, pełną sekretów przeszłością. W świecie okrutnych zbrodni, perwersyjnego seksu, luksusowej prostytucji, dziwacznych wynaturzeń zepsutego show-businessu rozegra się gra o najwyższą stawkę. 
"Twardzielka" to bezkompromisowy thriller, którego akcja ukazuje prawdziwe oblicze cynicznego świata wielkich pieniędzy, gwiazd, mediów i salonów. Mocna lektura, pełna napięcia i dramatycznych wydarzeń. 

Cathy Wilson
"Byłam żoną seryjnego mordercy"
Wydawnictwo: Amber 
Data premiery: 25 września  

"Miałam 17 lat, kiedy wyszłam za niego za mąż. Jestem jedyną ofiarą, która mu uciekła." Szokująca opowieść kobiety, która przeżyła małżeństwo z jednym z najbardziej przerażających seryjnych morderców. Cathy miała szesnaście lat i zaczynała samodzielne życie, kiedy spotkała czarującego, starszego o kilkanaście lat Petera Tobina. Widziała w nim rycerza w lśniącej zbroi, mężczyznę, który sprawi, że wreszcie poczuje się bezpieczna. On widział w niej bezbronną, wrażliwą dziewczynę, której trudne dzieciństwo sprawiło, że była idealną ofiarą. Pewnego dnia na ekranie telewizora zobaczyła twarz Petera. Jej były mąż, ojciec jej dziecka, był seryjnym mordercą...









26 komentarzy:

 1. Wiele fajnych książek, ja czekam m.in. na ,,Czarne skrzydła' :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytałam już kilka recenzji i zapowiada się naprawdę znakomicie :)

   Usuń
 2. Na książkę "Czarne skrzydła" od dawna mam ochotę, o "Jedwabniku" nie wspomnę, bo to numer 1 jeśli chodzi o nowości. Zainteresowałaś mnie również książką ""Byłam żoną seryjnego mordercy". Lubię (jeśli
  można tak powiedzieć) tę serię, wiec chętnie przeczytam tę książkę.

  http://pasion-libros.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie również "Jedwabnik" zaintrygował :) A ta ostatnia pozycja kusi bardzo...

   Usuń
 3. Czekam na książkę 'Gdy zakwitną poziomki". Jestem jej bardzo ciekawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Lubię książki naszych rodzimych autorów, dlatego jeśli będę miała okazję, również chętnie sięgnę po tę powieść. I będę czekać na Twoją recenzję :)

   Usuń
 4. "Czarne skrzydła" polecam gorąco, to naprawdę świetna książka:) a reszty jestem bardzo ciekawa:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta książka zainteresowała mnie po przeczytaniu Twojej recenzji na jej temat :)

   Usuń
 5. Stanowczo za dużo tych super nowości:))) Na wiele tytułów mam chęć:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? :) Zerkając na te cudne premiery, zastanawiałam się tylko, kiedy ja to wszystko przeczytam?

   Usuń
 6. Odpowiedzi
  1. Mnie również ten tytuł szczególnie przypadł do gustu :)

   Usuń
 7. Czarne skrzydła i nowości Filli mam na swojej liście. Wybrałaś perełki, chyba troszkę podkradnę do swojego posta ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najchętniej przygarnęłabym je wszystkie!
   A proszę bardzo :) Kradnij :D

   Usuń
 8. Najbardziej ciągnie mnie do drugiej pozycji, choć jeszcze nie czytałam pierwszej części :) Mam przeczucie, że mi się spodoba.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Jedno małe kłamstwo", "Gdy zakwitną poziomki" i "Byłam żoną seryjnego mordercy" to moje MUST HAVE! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, żeby udało Ci się je wszystkie przeczytać! :)

   Usuń
 10. Każda z książek mnie w akiś sposób interesuje, jednak największą chęć mam na tę ostatnią ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę wiele ciekawych pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Żeby tak jeszcze wydłużyć dobę na ich przeczytanie :)

   Usuń
 12. "Jedno małe kłamstwo" oraz "Byłam żoną seryjnego mordercy" mnie zainteresowały.

  OdpowiedzUsuń
 13. Interesuje mnie "Miasto z lodu", "Jedwabnik", "Grobowiec z ciszy" i "Twardzielka" :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzymam kciuki, aby wszystkie tytuły, które Cię zainteresowały wpadły w Twoje ręce :)

   Usuń

Będzie mi bardzo miło, jeśli zostawisz po sobie ślad w postaci komentarza :)
Dziękuję :)